Jak tu jest? Bosko!

Miejsce

Na terenie o powierzchni 1200 m2 znajdują się dwa domki rozdzielone drogą wjazdową. Każdy ma więc do dyspozycji 600 m2. Jeśli przyjedziesz ze swoją rodziną – da ci poczucie intymności, jeśli chcecie przyjechać w dwie rodziny – nie ma sprawy! Będziecie na tyle blisko, by czerpać przyjemność ze wspólnego pobytu i na tyle daleko, by każdy miał kawałek przestrzeni dla siebie.

Teren

Teren jest zagospodarowany – przy ogrodzeniu rosną tuje, znajduje się tu kilka drzew dających cień, przed domkami uroku dodają niewielkie ogródki z kwiatami. Na trawniku przy Lazurze stoi przenośny grill z rusztem na trójnogu oraz piaskownica z zabawkami. Możesz z nich korzystać, ale po zabraniu na plażę nie zapomnij przynieść ich z powrotem, aby dziecko miało czym się bawić przy domku. Obok Szafira stoi duża trampolina.

2
pzabaw
na ryby

A co, gdy niepogoda?

 Rower dobry jest zarówno na upały, ponieważ jadąc lasem możesz się schłodzić, jak i na pochmurne dni, kiedy plażowanie odpada. Wspaniała szutrowa ścieżka rowerowa prowadzi przez las – od Mikoszewa po Piaski (w okolicach Sztutowa na chwilę przejeżdżać trzeba miastem). Przecinasz ją w drodze na plażę. W drodze na Stegnę jedno niewielkie wzniesienie – nawet dla mnie, piszącej te słowa jazda tą trasą stanowi wyłącznie przyjemne doznanie. Lubiący nieco trudniejsze trasy radochę znajdą wjeżdżając w leśną ścieżkę. Może wycieczka na przekop lub ujście Wisły? Mamy 6 rowerów (4 koła 26″ dla dorosłych i 2 młodzieżowe o kołach 24”), a jeśli potrzeba więcej – na lewo od działki znajdziesz wypożyczalnię. Rowery znajdziesz w domku narzędziowym, a Szafirze jest tam także para kijków do nordic walking.

Twoją pasją są konie? Odwiedź pobliską stadninę. Ta znajduje się w Jantarze.

Masz dzieciaki i sam lubisz poćwiczyć – idź na plac zabaw w Junoszynie, który zaopatrzony jest także w urządzenia do ruchu na świeżym powietrzu.

Jechałeś kiedyś wąskotorówką? Spróbuj – niedaleko jest przystanek Żuławskiej Kolei Dojazdowej, którą dojedziesz na przykład do Mostu Czterech Pancernych. To most, który wziął udział w jednym z epizodów popularnego serialu o pancernych i psie. To właśnie ten most musiała zająć załoga “Rudego” by zdobyć przyczółek nad rzeką. Na trasie znajduje się także do dzisiaj czynny wyjątkowy zabytek hydrotechniczny – kolejowy most obrotowy z 1906 r. Kolejka jeździ od 1 maja.  Bilet to koszt od ok. 6 do 10 zł.

Przyjechałeś popływać, a pogoda nie dopisuje? W Jantarze, dokładnie 18 minut pieszo od domków, znajdziesz kryty basen (25m) z 4 torami pływackimi i atrakcjami wodnymi (gejzery wodne, masaże podwodne, natrysk płaszczowy oraz natrysk Vichy, jacuzzi solankowe).

Z kolei w Stegnie jest park linowy i minizoo

W lato w lesie jest mnóstwo jagód, a pod koniec sierpnia można zbierać grzyby. W Kątach Rybackich możesz wypożyczyć łódkę lub rowerek wodny i popłynąć na przekop Mierzei Wiślanej.

Lubiący wędkować mogą to zrobić nawet bez karty wędkarskiej na Zalewie Wiślanym – tygodniowe pozwolenie kosztuje zaledwie 7 złotych.

Sam widzisz, że niepogoda nie przeszkodzi Ci w boskim wypoczynku!

Albo pograj w gry. Lub poczytaj książkę. Pospaceruj po lesie. Odwiedź Gdańsk lub Elbląg, Frombork lub Kadyny. Otwórz swój umysł i poczuj, że żyjesz!

plac zabaw

Zwierzaki? Jasne!

My też mamy pupila, do nas możesz wziąć swojego, napisz do nas o tym w mailu. Jeśli drugi domek nie będzie wynajęty, wówczas możesz puścić go na posesji. Pamiętaj, aby posprzątać nieczystości – sam też nie chciałbyś wejść w nie idąc po trawniku… Jeśli nabrudzi w miejscu, w którym nie można w to wejść (np. pod tujami) – niech użyźni nam glebę. Wychodzimy z założenia, że szybciej rozłoży się na ziemi niż w foliowym worku.

Co w pobliżu?

Po większe zakupy możesz wybrać się do Stegny (Biedronka, PoloMarket, Dino). Jeśli zamówiłeś coś i oczekujesz przesyłki – w Stegnie są paczkomaty, możesz też odebrać przesyłkę w Żabce – te są zarówno w Stegnie, jak i Jantarze. Stację paliw znajdziesz zarówno jadąc w kierunku Gdańska (stacja paliw w Mikoszewie) lub jadąc w kierunku Elbląga (stacja w Stegnie). Kościół mieści się w Jantarze i Stegnie, tam też znajdziesz restauracje i bary.

Odpady?

Segregujemy. Worki w odpowiednio opisane przygotujemy, rozpiska wywozów jest na tablicy.
Mieszane umieszczamy w pojemniku przy wejściu. Odpady bio – prócz mięsa i kości – wrzucamy do kompostowników ustawionych obok domków.