Dlaczego boskie?

Po pierwsze dlatego, że na naszej działce stoi jedyny we wsi krzyż, po drugie dlatego, że nasze domki mają niebiańskie kolory i wreszcie dlatego, że jest tu bosko! Junoszyno to urokliwa wieś położona pomiędzy Stegną i Jantarem. Leży na trasie między tymi dwiema turystycznymi miejscowościami i odkąd byliśmy tu pierwszy raz (mieszkamy w Elblągu) wracaliśmy w każdy weekend. Niemalże pusta plaża, cisza, spokój, piękny las prowadzący nad morze, brak gwaru charakterystycznego dla nadmorskich kurortów. Wieś z przemiłymi mieszkańcami, nowoczesny plac zabaw, nieopodal stadnina koni i przystanek kolejki wąskotorowej. To wszystko sprawiło, że kupiliśmy działkę, postawiliśmy jeden, po roku drugi domek i postanowiliśmy podzielić się z innymi naszym miejscem na ziemi.

Rok 2021 był pierwszym, w którym rozpoczęliśmy wynajem. 

Oba domki, które nazwaliśmy Lazur i Szafir, są drewniane i wybudowane według tego samego projektu. Metraż – 35 m2 na dole, na piętrze powierzchni użytkowej jest 13 m2. Taras ma 21 m2 w Lazurze i 31 m2 w Szafirze.

Lazur, czyli ten w jaśniejszym kolorze, powstał jako pierwszy. Na parterze znajduje się salon, aneks kuchenny i łazienka, na piętrze dwie sypialnie – małżeńska i większa z dwoma pojedynczymi łóżkami.
W Lazurze – z racji wyposażenia – lepiej będzie się czuć rodzina z małymi dziećmi, w Szafirze – z nieco starszymi.

Plaża, morze, mało ludzi? Tak!

Do plaży idziesz lasem. Około 1,5 km. Czas? 17-25 minut.
Las jest tak piękny, że momentami wypatruj sarenek (i Królewny Śnieżki, ma kilka tak bajkowych miejsc 😉). My spotykamy tu leśne zwierzęta, ale także konie, ponieważ nieopodal jest stadnina koni a przez las prowadzi ich szlak.
Las i plaża pozostaną piękne, jeśli turyści nie będą zostawać tu śmieci… Na szczęście na trasie nad morze i na plaży umieszczone są śmietniki – dlatego prosimy, skorzystaj z nich.
W lesie są oznakowane szlaki. Do plaży możesz dotrzeć wchodząc pod ogromną górę, którą nazywamy ścieżką zdrowia (wersja dla lubiących wyzwania). Kierując się w lewo na Jantar dojdziesz nieco dłuższą, ale łatwiejszą trasą (np. dla wózków z dziećmi). Osoby starsze powinny kierować się nieco w prawo, gdzie jest  łagodniejsze wejście na górę.
Nasze wejście na plażę (góra nie dla mięczaków) ma numer 76, w stronę Jantaru będzie miało numer 78, w stronę Stegny – 75. Pamiętaj, że czym bliżej obu miejscowości tym więcej ludzi – ale też i budek z lodami, barami itd.

Zobacz na filmie, jak rozpoczęła się nasza przygoda w Junoszynie – jak powstał pomysł na wynajem domków nad morzem.